Roman PolańskiI

Raymond Roman Thierry Liebling

8,3
14 682 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Roman Polański

Jaruzelskiego, człowieka, który wprowadził w Polsce stan wojenny, pochowano na Powązkach, a
Polańskiego ściga się od 40 lat za jeden gwałt na nastolatce, co nawet nie jest do końca pewne,
czy to był gwałt i kiedy Polański zjawia się w Polsce, to naród zamiast przyjąć go i obronić za jego
zasługi na polu filmowym i rozsławienie Polski na całym świecie, to jakby mógł, to by go zlinczował.

kacper990

Ostra selekcja.

kacper990

Boli to, że takie coś dotyka tylko Polskę (może inne kraje postkomunistyczne też). Jeden z plusów wyjechania na zachód, gdzie czegoś takiego nie ma.

kacper990

A Ty masz jakieś zapędy gwałcicielsko - pedofilskie, że tak prowokacyjnie sprawę stawiasz.

PS. zmień obywatelstwo bo wstyd Nam przynosisz

Genral_Film

Chłopie - jak masz bzdety pisać, to lepiej nic nie pisz. I dzięki za psychoanalizę - właśnie widać jaki masz poziom, skoro wyzywasz od pedofilów i gwałcicieli tych, którzy bronią prawdopodobnie niewinnego człowieka.

kacper990

Innymi słowy przyłączył byś się do Romana w krzywdzeniu nieletniej? Kto temu winny? Szkoła? Rodzina? Ekipa z podwórka?

kacper990

Nie będę bronić Romana Polańskiego bo czyn jest czynem. Ale zastanawia mnie jeden fakt: Kto tą dziewczynę tam wpóścił? Dlaczego nikt jej nie sprawdził? Święta to ona nie była skoro sypiała z dorosłymi facetem a powinna siedzieć w domu z nosem w kśiążce. Gdzie jej rodzice byli jak jej nie było w domu? Uważam, iż Polańskiemu podstawiono ją, aby go zniszczyć po prostu ludzie z jego środowiska filmowego wiedzieli, że ma ciągąty do nieletnich dziewczyn. Bo jakoś nie wierzę, że straciła dla niego głowę z Romana żaden przystojniak.

Nuno33

Chyba lepiej bym tego nie ujął. Dlaczego tych, którzy wcześniej z nią sypiali, nie ścigano? Przecież oni też popełnili przestępstwo. Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale ta sprawa tak "śmierdzi" jak zabójstwo Kennedy'ego czy zamachy na WTC - taka sama szopka.

kacper990

Przypomniały mi się te wydarzenia związane z Michaelem Jacksonem. Mam na myśli to, że dzieciaki sypiały u niego w domu bez rodziców czy opiekunów. Przypuszczam, że ci rodzice specjalnie zostawiali dzieci nawet bym urzyła słowa poświęcili, aby w razie czego móc szantażować Micheala. Ja bym nigdy nie zostawiła dziecka, siostry czy brata u kogoś kogo dobrze nie znam. Uważam, że ci rodzice zrobili to dla pieniędzy bo taką znaną osobę jak np: Roman Polański czy Michael Jackson można była szantażować i wyrwać sporą sumkę pieniędzy.

Nuno33

Cieszę się, że ktoś postrzega to od tej strony. Tak wiele osób wydaje o Polańskim sądy nie mając pojęcia o szczegółach sprawy... Ta pseudorozprawa i ciągłe zmienianie zdania przez sędziego...

kacper990

Jeśli wstyd ci że jesteś Polakiem, to już nim nie jesteś. Pozdrawiam.

Nuno33

Czyli winni są rodzice... Może trochę dzieci (po co się pchały do łóżka)... Jackson zaś jest po prostu ofiarą spisku.

kacper990

"Dlaczego tych, którzy wcześniej z nią sypiali, nie ścigano?"

Może dlatego, że oni nie byli oskarżeni o gwałt?

zweistein

Ale współżyli z nieletnią, to jest przestępstwo i powinni być za nie ścigani.

kacper990

A było doniesienie, świadkowie, dowody?

zweistein

Nie znam aż tak dokładnie szczegółów, ale, z tego co wiem, to tak.

kacper990

Co "tak"? Plotki i przypuszczenia to troche za malo.treść

zweistein

Przypuszczam, że nie rzucano tych oskarżeń bezpodstawnie, gdyż Polański mógłby tym sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Zresztą, w swoim środowisku dziewczyna miała określoną "reputację".

kacper990

Jasne, ofiara jest winna, ze facet ja zgwalcil. Klasyk Lepper ladnie sie klania.

zweistein

Zacytuj urywek, gdzie tak powiedziałem, bo jakoś sobie nie przypominam.

kacper990

Kolega i kolezanka:
" Ale zastanawia mnie jeden fakt: Kto tą dziewczynę tam wpuścił? Dlaczego nikt jej nie sprawdził? Święta to ona nie była skoro sypiała z dorosłymi facetem a powinna siedzieć w domu z nosem w książce. Gdzie jej rodzice byli jak jej nie było w domu? Uważam, iż Polańskiemu podstawiono ją, aby go zniszczyć (...) Uważam, że ci rodzice zrobili to dla pieniędzy bo taką znaną osobę jak np: Roman Polański czy Michael Jackson można była szantażować i wyrwać sporą sumkę pieniędzy."
Ty - odnosząc się do tych spostrzeżeń: :
"... Chyba lepiej bym tego nie ujął. ... ta sprawa tak "śmierdzi" jak zabójstwo Kennedy'ego czy zamachy na WTC - taka sama szopka.... Cieszę się, że ktoś postrzega to od tej strony. Tak wiele osób wydaje o Polańskim sądy nie mając pojęcia o szczegółach sprawy..."

Czyli dość wyraźnie kolega robi z dziewczyny podstawioną puszczalską, zaś cały gwałt jest tylko manipulacją.paskudnego środowiska filmowego i rodziców zgwałconej dziewczyny. A ty przecież lepiej byś tego nie ujął, prawda?

kacper990

Jednak zgwałcił. To potwierdzone.

zweistein

Temat wykorzystywania nieletnich to nadal tabu.

kacper990

Jak zwykły, szary, przeciętny człowiek dopuści się gwałtu, to jest zły, ale jak zrobi to już ktoś z wyższych sfer, nakręci filmy, zagra w dobrym filmie, to jemu można i nagle jego winy są mniejsze?
To, że Polański jest dobrym reżyserem to jedno, ale nie zmienia to faktu, że gwałciciel, pozostaje gwałcicielem, bez względu na ''zasługi''.

Vopsie

"Bardzo trudne pytanie" i strasznie niewygodne.

Vopsie

Czy zanim nazwałaś Polańskiego gwałcicielem zadałaś sobie trud, żeby dowiedzieć się, że czyn, który popełnił Polański to po prostu obcowanie płciowe z osobą małoletnią poniżej 15 roku życia? To nie jest gwałt w ogólnym tego słowa znaczeniu, gdzie do obcowania dochodzi wbrew woli pokrzywdzonej osoby poprzez przemoc, groźby, użycie podstępu. Wydumane prawo stanowe kwalifikuje, w sposób absolutnie stygmatyzujący sprawcę, jako gwałt nawet obustronnie dobrowolne obcowanie płciowe dorosłej osoby z małoletnim, gdyż tamtejsi przedstawiciele doktryny prawniczej doszli do absurdalnego przekonania, że osoby małoletnie nie są w stanie podejmować samodzielnie decyzji i wyrażać woli współżycia. Prawda, że między gwałcicielem a dorosłym mężczyzną który przespał się z nastolatką jest duża różnica? Oba zachowania są moralnie negatywne i są przez prawo karane ale stopień winy i szkodliwości czynu jest diametralnie różny. Łatwo jest nazywać kogoś gwałcicielem ale moralniej jest zachować powściągliwość szczególnie w sytuacji, kiedy samemu wartościuje się cudze zachowanie. A fakt, że Polański jest sławny, że afera z seksem z małoletnią przypadła na najjaśniejsze lata jego kariery wcale mu nie pomogła i nie pomaga do dziś. Polański jest gnojony z podwójną siłą przez fałszywych obrońców moralności, przez bandę hipokrytów okupujących urzędy, którzy udają, że rozprawiają się z mitem uprzywilejowania osób publicznych.

madz20

Bo jest zboczeńcem madziu <3

Kadex

Nie jest. Pedofilia to pociąg do osób niedojrzałych płciowo. Pani Samantha była już i osobą dojrzałą, i nieco doświadczoną.

madz20

Rzeczywiście, nie był to gwałt w naszym tego słowa znaczeniu, a jedynie jakaś figura prawna. W Polsce nie miałby ani zarzutu o gwałt, ani nie byłby oskarżony o pedofilię.

kacper990

To nie był do końca gwałt bo ona tego początkowo chciała (jednak on chyba czymś się zirytował i przesadził), a poza tym była właśnie nastolatką, a nie dziewczynką.
On nigdy nie był pedofilem.

kacper990

Wstyd ci za Polskę. Toż USA go ściga...

kacper990

Gwałt to poważna sprawa, Polański jak na moje musi zostać ukarany.

Andrzejcoolziomek

on już został ukarany wielokrotnie i stanowczo za bardzo.

kacper990

Polański z Nicholsonem o ile wiem zrobili sobie imprezkę i domyślam się lubili młode "laski", kasę mieli, robili karierę.... . Polański miał jakieś 40 lat co najmniej, więc był już dojrzałym facetem, który powinien uważać zadając się z kimś młodszym o lata od siebie. Dziewczyna mogła wyglądać na starszą niż była itd. , ale takie wydarzenie go obciąża i nie ma co się dziwić że są różne postawy wobec niego . Możesz być pewny, że on jest niewinny i to Twój wybór, a inni uważają go za winnego i to ich wybór z kolei. Ja na to jednostronnie nie patrzę ale wiem że ŚWIATEK aktorów, muzyków i w ogóle artystów jest popieprzony więc jest możliwość iż Polański dobrze wiedział z kim ma do czynienia, rodzice tej dziewczyny też wiedzieli ale może chcieli zarobić siano na ugodzie. To takie spekulacje, ale jednostronne bronienie Polańskiego wydaje mi się dość naiwne. 40letni facet niezależnie od tego czy postąpił z premedytacją lub nie, zawsze będzie w takiej sytuacji w kręgu podejrzeń, nie sprawdził tej dziewczyny ( zakładając brak premedytacji u niego) i dał się wrobić - jedna z możliwości.

Polański ponosi konsekwencje tego wydarzenia całe życie i mnie to nie dziwi, chociaż kontrowersyjne jest postępowanie USA, albowiem Polański został wykiwany przez sędziego wiele lat temu z tego co wiem.

Jedno to jest Polański jako artysta a drugie jako człowiek. Oceniając jego filmy nie biorę pod uwagę tego epizodu z jego życia. Mozart też był "walnięty" czy Beethoven.... a mimo to ludzie ich kochają. Jednakowoż gdyby była udowodniona Polańskiemu premedytacja ... zapewne nie miał by u mnie zbyt wiele szacunku.

kacper990

http://www.tvn24.pl/polanski-dla-tvn24-o-decyzji-ws-ekstradycji,697931,s.html

Komentarz Polańskiego co do końca cyrku z ekstradycją: "dobrze, że wreszcie będę mógł czuć się bezpiecznie w moim własnym kraju".

Zwróćcie uwagę, jak Polański akcentuje "moim własnym kraju". Żeby każdy inny Polak mówił to w ten sposób.

Karule

No tak, ale amerykańscy prokuratorzy to nadal idioci, którzy nie chcą odpuścić.

kacper990

Polański ma tylko polskie obywatelstwo, ale to nie czyni z niego Polaka musimy się nauczyć rozróżniać Żydów od Polaków. Poza tym jeśli popełnił przestępstwo i zwiał to musi być ukarany. Sprawa jest wbrew pozorom banalnie prosta, to, że ktoś jest sławny i bogaty nie znaczy, że powinien być bezkarny. I po drugie, gdyby stawił się na proces i był faktycznie niewinny to można byłoby go wybronić i znaleźć innych winnych.

Ucieczka przed wymiarem sprawiedliwości jest równoznaczne do przyznania się do winy.

Moai

Już pomijając fakt, że ta sprawa jest dawno przedawniona (ale amerykanie idioci nie chcą odpuścić), to nawet w tamtych czasach, to nie był gwałt, ale po prostu seks (gwałt to zapewne był pomysł jej matki, czyli żeby zwalić na niego całą winę).
Mam duże wątpliwości w tej kwestii.

pawel_nowakk

Ja nie uznaję przedawnień. Jeśli to faktycznie był tylko dobrowolny seks, to powinno to paść na sali sądowej. I tak jak napisałeś, matka też powinna ponieść za to odpowiedzialność gdyby tookazało się prawdą. Uciekanie od tego tylko pogorszyło sprawę i pokazało, że jednak uznajemy, że są "równi i równiejsi" na co ja się nie zgadzam, nigdy nie będę uznawać tzw "świętych krów".

Moai

Uważam, że tu chodzi głównie o wagę czynu i właśnie o tym powinni pomyśleć hejterzy polańskiego i ten głupol ziobro.
Ta tak zwana pokrzywdzona nawet mówiła, że więcej krzywdy zrobili jej media czy prokuratorzy niż polański, a to jednak o czymś świadczy.
Mądrzy ludzie już dawno zamknęliby tę sprawę, ale amerykanie czują się poniżeni, a ostatnio polski sąd najwyższy również się do tego przyczynił.

użytkownik usunięty
Moai

"musimy się nauczyć rozróżniać Żydów od Polaków."

Ja bym wolał, żeby zaczęło się odróżniać Polaków od idiotów. Bo czuję się Polakiem, a potem się okazuje, że jestem w jednym narodzie z idiotami.

Idioci w większości przypadków sami sobie szkodzą, co innego prężnie działające grupy przestępcze, które pod płaszczkiem prawa okradają miliony ludzi.

kacper990

Chciałem tylko pogratulować zarzutki, perfekcyjna.

kacper990

Czegoś chyba nie doczytałeś - Polańskiego nie ścigają Polacy, tylko AMERYKAŃSKI WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI - to do USA nie może wjechać bo grozi mu więzienie - w Polsce akurat bryluje na salonach i odbiera prestiżowe nagrody...nie wymagaj jednak by wszyscy Polacy klaskali stojąc na uszach i "w niemym zachwycie" mając świadomość że gostek naćpał/upił 13 letnie dziecko i wsadził mu fiuta w odbyt...szczęśliwie mam 12 letniego syna, ale jakoś jego koleżanki z klasy mnie nie pociągają seksualnie.
P.S. sam w młodości się wyraził w mediach że lubi pieprzyć młode dziewczyny, a naprawdę każdy lubi pieprzyć młode dziewczyny...
P.S. 2 wszystko pozostaje kwestią obyczajowości i kręgu kulturowego - cyganie wydają za mąż nastolatki, zaś Jagiełło również powinien być oskarżony o pedofilię - Jadwiga też była dzieckiem gdy brała z nim ślub

RogerVerbalKint

W ogóle definicja pedofilii jest jasna i oznacza pociąg do osób, które nie mają wyraźnych oznak dojrzewania płciowego, a zarazem kontakty z takimi osobami są preferowane bardziej, niż kontakty z osobami dojrzałymi.

pawel_nowakk

Cóż - tu otwiera się droga do dyskusji nad miękką i twardą pedofilią - ale nie chcę wnikać, bo mnie osobiście to nie dotyczy - zawsze wolałem dojrzalsze kobiety - żonę mam o dwa lata starszą od siebie...a to już 20 - rocznica w tym roku

RogerVerbalKint

To nie ma nic wspólnego z miękką i twardą pedofilią. Pisałem jedynie o tym co jest pedofilią, a co nią nie jest.

pawel_nowakk

Powiedz to prokuratorowi...Definicję pedofilii jako CZYNU KARALNEGO definiuje PRAWO. Oczywiście rozumiem że z seksuologicznego punktu widzenia zdrowy mężczyzna odczuwa pobudzenie na widok dobrze rozwiniętych II rzędowych cech płciowych samicy - nie zmienia to faktu że nawet posiadająca dobrze rozwinięte gruczoły mleczne 12-13-latka mentalnie/psychicznie pozostaje DZIECKIEM

RogerVerbalKint

Nie masz racji. Prawo nie definiuje żadnej definicji pedofilii. Prawo w Polsce mówi jedynie o seksie z małoletnimi poniżej 15 roku życia. Poczytaj sobie.
To kretyńskie media nazywają pedofilią seks z 13-14 latkami, ale w prawie nic o tym nie ma.
Zresztą co mają rozwinięte piersi do pobudzenia seksualnego?
Chociaż fetysze są różne i niektórzy zboczeńcy lubią duże piersi u kobiet.

Te ograniczenia wiekowe są wprowadzone głównie dlatego, żeby starsze osoby nie wykorzystywały seksualnie tych młodszych (mowa chociażby o naiwności), a poza tym dlatego żeby dziewczyny poniżej 15 lat nie zachodziły w ciążę.

pawel_nowakk

Wszystko jest kwestią definicji - faceta gwałcącego noworodka/niemowlę (nie jest to wymysł - odnotowano takie zdarzenia w kronikach kryminalnych) każdy nazwie zwyrodnialcem. Seks z nastolatką nie wydaje się być zboczeniem - bardziej patrzy się na to jako na wykorzystanie osoby niepełnoletniej, niedojrzałej emocjonalnie. Choć z tym "wykorzystywaniem" bywa różnie -przykład "galerianek", które robią to z premedytacją i wyrachowaniem.
P.S. dlaczego nazywasz zboczeńcami facetów, którym podobają się duże piersi ? Lub np. długie, zgrabne nogi - każdego podnieca co innego - nie nazwałbym tego zboczeniem, a raczej preferencją seksualną w zakresie szeroko rozumianej normy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones