Roman PolańskiI

Raymond Roman Thierry Liebling

8,3
14 739 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Roman Polański

Świetny reżyser ,oraz patriota ! . Jego filmy nie tylko są świetne ,ale pokazują piękno ,oraz dbałość nawet o najmniejsze szczegóły . Brawa dla Pana Polańskiego ,jest świetny jako reżyser ,scenarzysta i aktor! .

Dymiano

Patriota? Chyba żydowski albo francuski, bo raczej nie polski skoro tak rzadko odwiedza Polskę nie wiem na jakiej podstawie piszesz o jego patriotyźmie.

tiger777b

Moim zdaniem patriota Polski ,przykład masz ,że na światową premierę "Pianisty" wybrał Warszawę ,nie Paryż . Za granicę wyjechał ,by kręcić filmy , w Polsce też trochę ich nakręcił ,wyjechał ,bo nie chciał patrzeć jak Polska upada w czasach komunizmu . Polakiem jest , chociaż zna bardzo dobrze 3 języki , to po Polsku mówi świetnie ! , inni Polacy , którzy zrobili karierę za granicą już zapomnieli jak to się mówi w ojczystym języku np : Joanna Krupa ( może przez to ,że przez całe życie mieszka w USA ) i Janusz Kamiński ( w 1980 wyjechał do USA ) on języka zapomniał w wywiadach dla Polskich telewizji nie umie już odmieniać , nie czyta liter : ń,ó itp ........

Dymiano

Mimo wszystko co do patriotyzmu nie zgadzam się, choć Polska jednoznacznie odmówiła w razie przyjazdu Polańskiego do Polski jego wydania USA to i tak reżyser nie przyjeżdżał. Gdy filmów nie kręcił również do Polski nie przyjeżdżał choć ma zagwarantowane bezpieczeństwo. Moim zdaniem choć jest polskim żydem to jednak bardziej czuje się francuzem. To prawda po polsku mówi świetnie lecz równie świetne mówi po angielsku i francusku świadczy to jedynie o tym, że jest inteligentnym człowiekiem nie patriotą.

tiger777b

Zadomowił się tam , patriotą raczej jest , może nie przyjeżdża do Polski ze względu na syf , i nie chce mu się patrzeć jakie kanalie żądzą krajem ......

Dymiano

dokladnie dymiano, podpisuje sie pod twoimi slowami

statnik

Jest świetnym reżyserem , ludzie kojarzą go nie tylko jako jednego z najbardziej znanych reżyserów na świcie ,ale przez jego ponurą przeszłość np : morderstwo jego żony Sharon Tate ,przez s*******i z sekty Mansona :/

Dymiano

sekta mansona? co z tym bylo? bo nic nie slyszalem, widac doczytac musze

statnik

Ch**j zazdrościł Jej wszystkiego kariery , szczęśliwego małżeństwa z Polańskim i tego ,że wkrótce będą kochającą się rodziną ( gdy zginęła była w 8 miesiącu ciąży) ,więc pewnej sierpniowej nocy 1969 roku wysłał swoich przydupasów do Beverly Hills (gdzie mieszkali Polańscy , Romana tam nie było , był gdzieś indziej ,kręcił film ) ,a oni w bestialski sposób zamordowali Tate i czwórkę przebywających u Niej przyjaciół ( między innymi przyjaciela Romana, Wojtka Frykowskiego ) . Parę dni temu te zwierzęta w podobny sposób zamordowały zamożne małżeństwo LaBianca .

Dymiano

Parę dni później po morderstwie Sharon Tate w podobny sposób te zwierzęta zamordowały zamożne małżeństwo LaBianca . Tak to miało być przepraszam za błąd ....

statnik

http://crimeshots.com/Carnage69.html

Dymiano

dzieki ;)

Dymiano

Ponurą przeszłość to chyba dobre określenie, no niestety spotkała go tragedia, ale najbardziej znany jest chyba z dymania trzynastoletniej dziewczynki.

tiger777b

Z tym gwałtem to raczej kłamstwo został wrobiony ,bo rodzice dziewczynki chcieli na tym skandalu zarobić z początku szantażując Polańskiego ,kiedy on odmówił namówili córkę by skłamała ,że miała z nim stosunek . Jak chciałbyś dowiedzieć się więcej polecam abyś oglądnął film " Roman Polański : Ścigany i pożądany " - tam dowiesz się wszystkiego :P

Dymiano

Nie ogladałem jeszcze tego filmu ale nadrobie. Jedna tylko rzecz Polański sam sie przyznał do uprawiania seksu z ta nieletnią gwałt chyba to nie był. Po tym filmie jeszcze uzupelnie wiedzę.

tiger777b

Przyznał się bo poszedł na ugodę z sędziami ,ostatecznie winny nie był . Jak usłyszał ,że sędzia z , którym poszedł na układ da mu najwyższy wyrok ( dla popisu przed innymi ,oraz dla zniszczenia kariery Polańskiego ) uciekł z sądu ,ale i tak ponad 2 lata miał areszt domowy ;/

Dymiano

Troche czytalem na ten temat i czy byl to gwałt czy nie to jednak stosunek miał miejsce w willi Nicholsona. Wydaje mi się, że za bardzo kierujesz się sympaytią do Romana i nie jestes do końca obiektywny.

tiger777b

Tak czy siak fakt jest faktem, że dziewczyna wyglądała na całkiem dorosłą... Ale media musiały narobić szumu, a sądy jak to sądy, wolą skazać niewinnego niż wypuścić pedofila ;)

ponder

Wyglądała na dorosłą nie była już dziewicą a w dodatku wcześniej ćpała ale mimo to miała 13 lat.

tiger777b

Zdarza się ;)

tiger777b

Przyznał się w ramach ugody z sędzią który go i tak zrobił w ch**

użytkownik usunięty
Dymiano

"dziewczynki" ahahah, dobre sobie w tym wieku dawno miała już chłopaka nie była virgin, tylko dobrze oblataną w tych sprawach mała whore, wyglądała zreszta nawet na ponad 20 lat a nie na 13-latke...Sama tam poszła, sama chciała, nie zmuszał jej, ponadto po latach powiedziała że mu wybacza i że bierze część winy też na siebie...

też oglądałam dokument "Ściagany i pożadany"...ale takze oglądałam sporo filmikow na jutubie gdzie i on i ona o tym się wypowiadała - z tej "małej": było w owym czasie niezłe ziółko.

Dymiano

Widzę, że miłość do sz.p. Romka ci padła na mózg.

spelunca

Nie miłość , od razu . Po prostu człowieka podziwiam i szanuję .

Dymiano

Spox, przepraszam za nieporzebny atak i napinke :P

spelunca

Hmm z tego co widać tobie na mózg padła miłość do Czkawki i jego smoka ....

Dymiano

nom, lubie, lubie

tiger777b

Dowodem na to ,że jest patriotą polskim jest to ,że za granicą nie zmienił imienia , jak np Krzysztof Komeda ,który przebywając za granicą zmienił imię na Christopher .

użytkownik usunięty
Dymiano

I jeszcze dzieci nauczył polskiego

użytkownik usunięty
Dymiano

I jeszcze z dziećmi rozmawia po polsku

Dymiano

Nie wiem czy wszyscy wiedzą ale Roman był i jest bardzo oddany swoim polskim przyjaciołom (filmowcom). W komunie i okresie przemian wspomagał ich finansowo, między innymi sfinansował w całości bardzo drogą operację serca Tadeusza Łomnickiego w Londynie, który później przez kilka miesięcy przechodząc rehabilitację mieszkał w domu Polańskiego w Paryżu.

Dymiano

Jeden z najlepszych reżyserów na świecie. Cała Polska powinna być dumna z takiego geniusza filmu. Po prostu mistrz. Jest świetny we wszystkim, co robi.

Ann11000

Znajdą się debile ,którzy twierdzą ,że Roman jest Francuzem XD

Dymiano

Niestety wielu ma zaciemnienie umysłowe. A o nim powinno się uczyć w szkole;) chociaż niektórym to nic nie pomoże;)

Ann11000

Dokładnie. Niektóre filmy powinny być włączone do programu nauczania jako lektury. Nie tylko jego z resztą.

Dymiano

Polański jest polskim żydem który ma francuskie obywatelstwo i mieszka we Francji. Co do żydowsko-polskiego pochodzenia wątpliwości nie ma, ale ja mam wątpliwości po prostu co do jego poczucia polskości.

Ann11000

Jest świetny we wszystkim co robi? Nie zapominajmy o seksie z trzynastolatką. Jeśli zaś chodzi o czystko filmowe sprawy to obejrzyj film co? w reżyserii Polańskiego z 1972 roku przykład, że kiczu nie unikał.

tiger777b

Oglądałam trochę jego filmów, tutaj oceniamy jego twórczość, a nie życie prywatne. Poza tym trochę płytkie jest ocenianie kogoś po jednym zdarzeniu z jego życia w dodatku sprzed wielu lat. Zresztą chyba nikt naprawdę nie wie, co się wtedy stało. Zresztą wybacz, nie czytam tabloidów, więc nie wiem co tam wypisują. Każdy w życiu popełnia jakieś błędy, a on strasznie dużo w swoim przeszedł. Jego filmy (niektóre) balansują na granicy kiczu, ale mimo to są świetne. Może powiem tak: jego filmy nie są dla wszystkich, nie każdy potrafi wczuć się w ich specyficzny klimat. Nie oglądałam wszystkich jego filmów, ale dla mnie on jest we wszystkich świetny. Nie wielu mamy takich ludzi, którzy w ogóle pochodzą z Polski. On jest jednym z najwybitniejszych reżyserów na świecie, więc możemy być z niego dumni. Poza tym jest popularny na całym świecie, niewielu ludzi z naszej nadwiślańskiej ojczyzny odniosło taki sukces.

Ann11000

Nie oceniam jego postępowania w żadnym wypadku po prostu stwierdzam że coś takiego miało miejsce. Co do jego filmów mam mieszane odczucia, obejrzałem 8 filmów w jego reżyserii i...... no i nie porwały mnie jego filmy, jednak faktem jest to, że jest najwybitniejszym polskim reżyserem który miał wpływ na światową kinematografię. Po prostu mam dystans co do jego twórczości wole na przykład Spielberga. Polecam film w którym zagrał (nie reżyserował) czysta formalność z 1994 gdzie jest praktycznie aktorem pierwszoplanowym i zagrał świetnie zresztą cały film dobry.

tiger777b

O gustach się nie dyskutuje;) Ja wolę sto razy bardziej Polańskiego od Spielberga, szczerze mówiąc Spielberg w ogóle do mnie nie przemawia, a jego filmy, chociaż nie wszystkie przeważnie mnie nudzą. Chociaż wiem, że to jeden z najlepszych i największych reżyserów w historii. Swoją drogą szkoda, że mamy tylko Polańskiego, a inni, mimo że czasami robią przyzwoite filmy, to zostają w tyle. Chociaż może jeszcze będzie czas Polaków w historii kina, bo na razie to tylko kilka nazwisk. Jaki tytuł ma ten film? Chętnie go obejrzę. Widziałam "Zemstę" Wajdy, co prawda nie całą i Polański był świetny. W ogóle on jako aktor gra na poziomie - zachwycił mnie w "Nieustraszonych pogromcach wampirów".

Ann11000

Film una pura formalita polski tyt. czysta formalność z 1994. No zobaczymy dzisiaj może polak zapisze się w historii, może Holland zdobędzie oscara :). Z polskich reżyserów (oprócz Polańskiego) to tylko właśnie Wajda i Holland są znani na arenie międzynarodowej ale może będzie lepiej teraz się słyszy na przykład o sponsoringu Szumowskiej. Czas pokaże.

tiger777b

Mam nadzieję, że "W ciemności", może jeszcze o Kieślowskim ktoś słyszał za granicą, ale oni wszyscy tworzą raczej ambitne filmy i nie dla każdego, Polański bardziej dociera do masowej świadomości. Takie jest przynajmniej moje zdanie.

Ann11000

Nie mogę edytować poprzedniego postu, więc muszę pisać w następnym;) Dziękuje za ten film, na pewno obejrzę, tylko nie wiem kiedy;)

tiger777b

Polański to POLAK , żydowskiego pochodzenie , nie FRANCUZ !!!!!! Nie myl tych dwóch pojęć !!!!!

Dymiano

Tak cały czas to pisze polak żydowskiego pochodzenia chodzi mi tylko o to ze chyba bardziej się czuje francuzem.

tiger777b

Gdyby komunistom spodobał się film "Nóż w wodzie " , to pewnie nakręcił by jeszcze wiele innych filmów w Polsce , ale tamte nastroje zmusiły go do emigracji .....

Dymiano

Roman Polański - wielki reżyser, człowiek genialny, urodzony by kręcić, kocham jego twórczość bo jego filmy są kompletne, ale bądźmy obiektywni, to że w wielu jego filmach znajdowało się miejsce dla wątku polskiego nie czyni z niego patrioty, bardziej nie czyni go patriotą to że zrzekł się polskiego obywatelstwa...
Mam nadzieję kolego że ten fakt Ci wystarczy.

Alex128

Hmmmm..... To co Napisałeś to .... dziwne , czytałem kiedyś pewien argument , w którym Polański powiedział ,że Polskim patriotą ,będzie do końca swego życia , obywatelstwo Francuskie przyjął w 1975 ( albo później :P) , a wtedy w Polsce o ile pamiętasz była komuna , nic nie można było zrobić , nawet jak do sklepu się szło to dostawało się jakieś kartki np na mięso . Myślę ,że na pewno ,po sukcesach swoich filmów nakręconych we Francji i w USA , na pewno do Polski chciał powrócić ,ale jak zobaczył jak kraj niszczy komunizm..... Widocznie przez kolejne lata spędzone we Francji , zadomowił się tam , ożenił się ,narobił dzieci ......

Dymiano

I My i Pan Roman wie że Francja i Stany Zjednoczone dały mu więcej niż Polska. Owszem na pewno kocha Polskę, ale wydaje mi się że bardziej czuje się chyba już związany z Francją, tam się urodził, tam mieszka i tam tworzy. A to co napisałeś że się tam zadomowił to właśnie sam przyznajesz że Pan Roman czuje Francję za swój dom, za swoją ojczyznę. Oczywiście fajnie jest mieć świadomość że jeden z najwybitniejszych twórców kina jest Polakiem, ale na świecie częściej się mówi że jest polskiego pochodzenia gdyż uważa się go za Francuza. Gdyby czuł się Polakiem to zamieszkałby w Polsce, kiedy ta zapowiedziała że może się w niej czuć bezpiecznie. Ja nie mam do niego żalu że wyjechał, sam tak chętnie zrobię jeśli uda mi się spełnić wszystkie warunki które sobie postawiłem bo mi i podejrzewam że i Tobie ten kraj nic nie dał i nie da. Przyznajmy sobie szczerze Polska nie jest Państwem obywatelskim tylko jakiś kabaretem...

Alex128

To właśnie napisałem na samym początku wcześniejszych wypowiedzi ;)

Alex128

Polska jest kabaretem? Nie wiem czy wyciągam dobre wnioski ale wydaje mi się że według Ciebie w Polsce jest bieda a za granicami nie wiadomo jakie bogactwa które tylko czekają na cudzoziemców no cóż jeśli wyjedziesz sam zobaczysz jak wygląda rzeczywistość.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones