PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32644}
6,5 812
ocen
6,5 10 1 812
Marlowe
powrót do forum filmu Marlowe

nuuuda

ocenił(a) film na 1

jeden z najnudniejszych filmów detektywistycznych jakie widziałem; wpisując go w kanon czarnego kryminału zubożamy tę tradycję filmową; po latach 50. najlepszymi nawiązaniami do tego gatunku były 'Chinatown' Polańskiego oraz 'Długie pożegnanie' Altmana; przy tych filmach 'Marlowe' jest tylko i wyłacznie dziecinnym filmikiem

miro

filmu nie oglądałam, za to książka jest fantastyczna.

oh_eileen

Książka zwłaszcza jeśli chodzi o rys postaci i humor jest klasą samą dla siebie.
Czarny humor, ironia, dialogi - mistrzostwo świata.
Film jeszcze nie oglądałem, ale zamierzam :).

miro

Nie jetem pewien, czy to trolling, czy po prostu oceniasz systemem 1-8-9-10-<3 (serduszko). Trochę to krzywdzące, gdy piszesz opinię.
Film jest w mojej opinii bardzo dobry, zarzutu nudy nie potwierdzam. Wręcz przeciwnie, bo intryga się kręci, interesujące typy się pojawiają, humor jest wisielczy, a Marlowe zmęczony i ciekawski (oraz wpływający na kobiety).
Chinatown znam - rzeczywiści znakomity film, niewątpliwie ciekawszy i technicznie bardziej dopracowany, niż Marlowe ale to inna epoka. Film Altmana mam do obejrzenia (dzisiaj leci na jakimś tcm ale nie mam sił).

miro

Gówno wiesz o kinie i filach, nawiązaniami do tego filmy były właśnie te dwa tytuły, które wymieniłeś. Trochę logiki człowieku, jak nawiązaniem do tematu mogą być filmy z lat 70-tych XX wieku, skoro ten jest z 60-tych?...:O

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones