PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=705791}

Le Mans '66

Ford v Ferrari
7,9 87 489
ocen
7,9 10 1 87489
7,1 46
ocen krytyków
Le Mans '66
powrót do forum filmu Le Mans '66

Ford vs Shelby

ocenił(a) film na 7

Dziwny jest to film. Ogólnie polecam najpierw zaznajomić się z historią i obejrzeć jakiś dokument o tych wydarzeniach. Psioczy się tutaj na polski tytuł LeMans 66 ale mniej adekwatny jest Ford vs Ferrari. Gdyby to film skupił się na samej rywalizacji marek/firm to myślę że każdy nieamerykanski widz byłby sercem z włoską stajnią.Ferrari reprezentowalo zawsze to co jest najpiękniejsze w motoryzacji i wyścigach. W końcu mieli silniki o 3 lityry mniejsze i też ułamek promili amerykańskiego budżetu. A ich maszyny były najbardziej zaawansowane w tamtych czasach. Więcej czasu tym filmie poświęca się konfliktów oddziału wyścigowego Forda z jego zarządem w kropo.
Deamon nie pasował mi od początku do tej roli i zdania nie zmieniłem. Odgrywał rolę lidera raczej w stylu przedsiębiorcy w WeBought ZOO. Twórcy starali na siłę dać mu jak najwięcej czasu wymyślają mu jakiej glupotki podczas pobytu w pit stopie na przykład żeby nie został przycmionyprzez Bale'a. Nie udało się. :)
Głupią pomyłkę amerykańskiej stajni próbowano zamaskowac sabotazem w zarządzie, którego wydział PR i reklamy robi tu za głównego złego a nie Enzo z ekipą, który notabene dostaje parę dobrych tekstów i należne honoru.

Film dobry, jak nawet bardzo dobry ale rozdarty między robieniem laurki a oskarzaniem Forda. Film powinien się nazywać Miles '66

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones