PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5207}

Droga smoka

Meng long guo jiang
7,5 12 923
oceny
7,5 10 1 12923
5,8 5
ocen krytyków
Droga smoka
powrót do forum filmu Droga smoka

Jak w temacie, odpowiedzcie na to pytanie . Ciekawi mnie to. A film bardzo mi się podobał,
ciekawy, jak na stary film to lepszy niż dzisiejsze polskie. Polecam !!!

ocenił(a) film na 8

Tak

Był tak dobry.

Zachowało sie jednak tylko krótkich kaset z tym.

Zresztą Bruce był mistrzem walki ulicznych. Walczenie na ringu nie było juz tak efektowne

70% filmów zagranicznych jest lepsze niz 99% wpsółczesnych filmóww Polskich.

użytkownik usunięty
Al_Bundy

A czy można tak się bić w realu jak on w Drodze Smoka? Oglądałeś w ogóle ten film?

ocenił(a) film na 8

Ogladałem prawie wszystkie filmy z Bruce Lee oprócz ostatniego (bo grał tam tylko 20 mionut bo umarł) i tych krótkometrażowych (bo lubie filmy trwajace wiecej niz 10 minut..)

Możliwe jest takie bicie. Zreszta wystarczy pojechac do Tajlandii, Hongkongu, Singapuru czy nawet Japonii (Japonia slynie ale tam juz nie ma takiego fajnego mordobicia..).

użytkownik usunięty
Al_Bundy

Spoko, dzięki.

użytkownik usunięty
Al_Bundy

Wielka szkoda że nie dokończył tego filmu. Fajnie wyglądał w tym żółtym stroju :) to był by jego najlepszy film !!

tu masz 40 minut oryginalnej Gry Smierci z 1972 roku:

www.youtube.com/watch?v=CJFq64B_5EQ

użytkownik usunięty
johnnybegood

a czemu na filmwebie pisze że możemy go oglądać przez 20 minut ? czyżby tak pocięli dvd?

wogole scenariusz filmu mial byc inny: Bruce Lee mial zagrac goscia, ktoremu porywaja rodzine, bierze dwoch smialkow i razem we trojke walcza w pagodzie. wiecej info w dokumencie Bruce Lee - Droga Wojownika i Bruce Lee in G.O.D: Shiboteki Yugi (ten mam jakby co).

użytkownik usunięty
johnnybegood

to byłby genialny film. co za strata

masz moze Droge Smoka, Wsciekle Piesci i Wielkego Szefa z lektorem Tomasz Knapikiem?

użytkownik usunięty
johnnybegood

niestety nie.. droge smoka i wsciekle pieści są na cho mikuj tylko z ivoną... nie mogę znaleźć lepszego lektora

to nie jest lektor Ivona, tylko lektor z oficjalnego DVD. brzmi dziwnie, ale co poradzisz. :)

a Wejscie Smoka z VHS z lektorem Knapikiem albo innym masz (oprocz Lukomskiego i Koziola)?

użytkownik usunięty
johnnybegood

Wejście smoka mam z Maciejem Orłowskim.

a to tez mam z tym lektorem. kurde sporo tych filmow z wersji VHS szukam: Podwojne Uderzenie lektor Knapik albo serial Stan Wyjatkowy 1998-2000 z Sammo Hungiem z Polsatu lektor Brzostynki. moze wiesz kto ma ten serial?

?

użytkownik usunięty
johnnybegood

raczej ci nie pomogę. a tak ci na lektorze zależy? zawsze mozna oglądać z napisami lektor nieraz zagłusza głosy np w filmach wojennych.

akurat serial Stan Wyjątkowy szukam z lektorem z Polsatu. a możę masz VHsripy Drogi Smoka,Wscieklych Piesci i Wielkiego Szefa z lektorem Tomaszem Knapikiem?

użytkownik usunięty
johnnybegood

ja mam tylko dvdripy na dysku.

ok dzieki za info.

ocenił(a) film na 8
Al_Bundy

Ten ostatni film to chyba "Śmiertelna gra 2", mam na VHS. Jak byłem dzieciakiem, to myślałem, że Bruce zakończył żywot tak jak w tym filmie...

Al_Bundy

Mistrzem walk ulicznych ? A co to za bzdury ?

ocenił(a) film na 8
perun_6

W sensie ze z menelami bez zadnych zasad to by sie mół lac a na ringu gdzie sa zasady juz nie bardzo..

Można tak się bić, chociaż tu bardziej chodzi o efekty i akrobację, bo prawdziwa walka wygląda inaczej, chociaż Bruce Lee musiał wolniej uderzać bo jak robił to normalnie wtedy nie było widać uderzenia, tak szybko uderzał.

użytkownik usunięty
uglyboy

Zgadzam się :) on jest legendą .

Jest ikoną kina kung-fu ale aktorem był kiepskim;-)

użytkownik usunięty
uglyboy

Nie zgodze sie :)

Bruce Lee byl bardzo dobry, ale jesli chcialbys bic sie tak jak on to musial bys byc uczniem IP MANA tak jak On..No ale to nie mozliwe niestety.. A Ip Man byl najwiekszym mistrzem sztuk walk :)

ocenił(a) film na 8

Kung Fu ma kilka odmian. Bruce Lee łączył je ale jego specjalnością była technika Wing Chun, której nauczył się od Yip Mana (polecam filmy z Donnie Yen'em). Lee był bardzo dobry ale nie tak dobry jak jego mistrz ;)

ocenił(a) film na 7
Mrs_Willis

dokładnie, przeciętny człowiek powie 'kung fu', jednak jest to zbiorowe określenie dla chińskich sztuk walk (których za wiele nie ma), Wing Chun i Tai Chi (które z kolei się dzieli na style żurawia etc.). Zabawne jest, ilu ludzi (z Frankiem Kimono na czele) twierdzi, że Bruce był mistrzem... karate. Mam kolegę który trenuje 20 lat mieszane style: karate, aikido, jujitsu, yawara i judo - żadnych pasów, danów etc. po prostu hobby, seminaria z Terry'm Wingrove etc. Kiedyś w robocie zagadnął go dyrektor magazynu, który ma czarny pas i naucza karate. Pojedynek trwał krótko - ów "mistrz" po jednym tylko bloku i kontr-ciosie poleciał na półki z farbą :)

ocenił(a) film na 10

uważam ze jest taka możliwość np w karate uderzenia i kopniecza są takie same jak w boks tajski tylko nie można uderzyć z łokcia .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones